Apie slėptuvę

Šaltojo karo metais Vilniaus požemiuose buvo įrengta daugiau nei 300 civilinės gynybos slėptuvių (bunkerių), skirtų apsaugoti gyventojus nuo radiacinių, cheminių, biologinių atakų, aviacinių bombardavimų ir kitų panašių grėsmių.

Šie gelžbetoniniai statiniai buvo ne tik izoliuoti nuo išorinio pasaulio, bet ir aprūpinti išgyvenimui būtina įranga: filtruotu oru, maistu, medicinos priemonėmis, matavimo prietaisais ir net daiktais, skirtais laisvalaikiui.

Plačiau

Subyrėjus SSRS, didžioji dauguma Vilniaus slėptuvių buvo parduotos, perdarytos, nugriautos arba pasiekė avarinę būklę. Dalis slėptuvių toliau egzistuoja, tačiau yra neprieinamos visuomenei. Su tikslu išsaugoti žiupsnelį intriguojančios praėjusios epochos autentikos, VšĮ Gatvės gyvos savo lėšomis įsigijo buvusios įmonės Lietuvos automatika (sovietmečiu vadinta Vilniaus montavimo SZMA valdyba) slėptuvę Naujamiestyje.

Visus, neabejingus įdomiajai istorijai, kviečiame į ekskursijas, kurių metu pamatysite, kokiomis sąlygomis būtų tekę gyventi branduolinio karo atveju, pasimatuosite cheminės apsaugos kostiumą ir dujokaukę, savo rankomis paleisite vėdinimo įrenginius ir atidarysite kelis šimtus kilogramų sveriančias hermetiškas duris.

Kaip apsilankyti?

DĖMESIO! Mūsų slėptuvė neturi griežtai nustatytų darbo valandų kaip daugelis įprastų muziejų, todėl spontaniškai atvykę į vietą objekto aplankyti tikriausiai negalėsite.

Mus aplankyti galima šiais būdais:

 • Prisijungiant prie viešos ekskursijos
 • Rezervuojant privatų apsilankymą

Informaciją apie abu šiuos variantus pateikiame žemiau.

Viešos ekskursijos

Data Laikas Ekskursija Kalba Bilietai
2024-08-0718:00Su giduLTPirkti
2024-08-2518:00Su giduLTPirkti

Tvarkaraštyje nėra paskelbtų ekskursijų Jūsų pageidaujama data, laiku ar kalba? Užsisakykite privačią ekskursiją!

Privačios ekskursijos

Jeigu turite subūrę savo grupę, galime suorganizuoti privačią ekskursiją Jums patogiu metu. Yra du privačių ekskursijų tipai:

 • 1–4 asmenų grupėms rekomenduojame ekskursiją „Atrask pats“
 • 5–12 asmenų grupėms – ekskursiją su gidu.

Ekskursija su gidu

Mūsų profesionalūs gidai atskleis įdomiausius faktus apie slėptuvę ir civilinę gynybą sovietmečiu. Užtikriname tiesioginį bendravimą, galimybę čia ir dabar užduoti klausimus bei sulaukti atsakymų. Idealiai tinka 5–12 asmenų grupėms.

 

Kalbos: lietuvių, anglų, rusų.
Kaina: suaugusiajam 13 €, nepilnamečiui arba pensininkui 9 €. Minimali privačios ekskursijos su gidu užsakymo kaina yra 100 €.
Trukmė
: apie 1–1:15 val.

SVARBU! Dėl patalpų dydžio vienoje ekskursijoje rekomenduojame dalyvauti ne daugiau kaip 12 žmonių.
Ką daryti jei grupė didesnė? Tokiu atveju kolektyvą skaidome į dvi dalis – viena pusė su gidu keliauja į slėptuvę, kita pusė žaidžia orientacinį žaidimą aplinkiniame Naujamiesčio kvartale. Po kurio laiko grupės apsikeičia vietomis. Tokiu atveju bendra programos (ekskursija + orientacinis) trukmė yra apie 2:30 val. Užsakant ekskursiją kartu su orientaciniu žaidimu, kaina yra 17 € suaugusiajam, 10 € nepilnamečiui ar pensininkui. minimali užsakymo suma – 170 €.

Norėdami užsakyti ekskursiją, skambinkite telefonu +370 684 59 818 arba atlikite rezervaciją internetu.

Rezervuoti internetu

Ekskursija „Atrask pats“

Tai ypatingas būdas pažinti slėptuvės istoriją. Apsilankymo metu visas objektas rezervuojamas tik Jums – taigi, jokių pašalinių asmenų dalyvavimo, jokio kontakto!

Atvykus į susitikimo vietą mūsų atstovas praves instruktažą, įteiks prožektorius (viskas vyksta tamsoje), o tada leisitės į savarankišką pažinimą. Klausydamiesi audiogido garso įrašo patys atidarinėsite duris, įjunginėsite įrenginius ir tyrinėsite eksponatus. Baigus savarankišką apsilankymą ir išėjus į lauką, mūsų atstovas atsakys į iškilusius klausimus.

Idealiai tinka 1–4 asmenų grupėms.

 

Kalbos: lietuvių, anglų.
Kainos: 1–2 žmonių grupei 50 €, 3–4 žmonių grupei 60 €.
Trukmė
: apie 1–1:15 val.

Norėdami užsakyti ekskursiją, skambinkite telefonu +370 684 59 818 arba atlikite rezervaciją internetu.

Rezervuoti internetu

Nuoma

Teikiame trumpalaikės slėptuvės nuomos paslaugą. Keletas idėjų, ką joje galima nuveikti:

 • fotosesijos ir filmavimai;
 • kino seansai (slėptuvėje yra tam pritaikyta įranga);
 • civilinės saugos, išgyvenimo ir panašūs mokymai;
 • slapti masonų ložių ir kitų klubų susirinkimai…

Nuomos sąlygos aptariamos individualiai.

Kontaktai

Ekskursijų po slėptuvę susitikimo vieta yra viešojo transporto stotelė Lelija, esanti prie Panerių g. 45 pastato.

ATVYKIMO BŪDAI:

 

  • Miesto autobusu Nr. 13 (Žemasis Pavilnys–Vilkpėdė). Autobusas važiuoja pro Subačiaus gatvę, Aušros Vartus, Halės turgų, Stotį ir kitas vietas. Išsami maršruto informacija ir tvarkaraštis.
  • Pėsčiomis. Slėptuvė yra Naujamiesčio rajone, santykinai netoli miesto centro. Atsisiųskite žemėlapį su pažymėtais maršrutais, vedančiais nuo pagrindinių Vilniaus lankytinų objektų: atsisiųsti.
  • Nuosavu automobiliu. Prašome atkreipti dėmesį, kad automobilių parkavimas slėptuvės prieigose dėl vietų stygiaus yra sudėtingas, todėl atvykdami automobiliu pasilikite bent 5–10 min. laiko atsargą parkavimo vietos paieškai.

info(eta)gatvesgyvos.lt

+370 684 59 818

Apie įkūrėjus

„Gatvės gyvos“ – tai vienas žinomiausių ir geriausiai vertinamų ekskursijų organizatorių Vilniuje.

Nuo 2015 m. mūsų įmonė vilniečiams ir miesto svečiams pristato rečiau lankomus centro, miegamųjų bei pramoninių rajonų objektus, organizuoja ekskursijas pėsčiomis, troleibusais ir kitomis transporto priemonėmis, rengia parodas, renka istorinę medžiagą, leidžia knygas.

Dalį veiklų esame pritaikę ne tik suaugusiems, bet ir vaikams – tai kultūrinės dienos stovyklos, edukacijos ir specializuotos ekskursijos.

Plačiau apie mus: gatvesgyvos.lt