Apie slėptuvę

Šaltojo karo metais Vilniaus požemiuose buvo įrengta daugiau nei 300 civilinės gynybos slėptuvių (bunkerių), skirtų apsaugoti gyventojus nuo radiacinių, cheminių, biologinių atakų, aviacinių bombardavimų ir kitų panašių grėsmių.

Šie gelžbetoniniai statiniai buvo ne tik izoliuoti nuo išorinio pasaulio, bet ir aprūpinti išgyvenimui būtina įranga: filtruotu oru, maistu, medicinos priemonėmis, matavimo prietaisais ir net daiktais, skirtais laisvalaikiui.

Plačiau

Subyrėjus SSRS, didžioji dauguma Vilniaus slėptuvių buvo parduotos, perdarytos, nugriautos arba pasiekė avarinę būklę. Dalis slėptuvių toliau egzistuoja, tačiau yra neprieinamos visuomenei. Su tikslu išsaugoti žiupsnelį intriguojančios praėjusios epochos autentikos, VšĮ Gatvės gyvos savo lėšomis įsigijo buvusios įmonės Lietuvos automatika (sovietmečiu vadinta Vilniaus montavimo SZMA valdyba) slėptuvę Naujamiestyje.

Visus, neabejingus įdomiajai istorijai, kviečiame į ekskursijas, kurių metu pamatysite, kokiomis sąlygomis būtų tekę gyventi branduolinio karo atveju, pasimatuosite cheminės apsaugos kostiumą ir dujokaukę, savo rankomis paleisite vėdinimo įrenginius ir atidarysite kelis šimtus kilogramų sveriančias hermetiškas duris.

Tvarkaraštis

Data Laikas Ekskursija Kalba Bilietai
2023-02-0218:30Su giduLTPirkti
2023-02-2218:30Su giduLTPirkti
2023-03-1418:30Su giduLTPirkti

* Jei tvarkaraštyje nėra paskelbtų ekskursijų Jūsų pageidaujama kalba – kviečiame susisiekti ir suderinti privačią ekskursiją.

Ekskursijos su gidu

Mūsų profesionalūs gidai atskleis įdomiausius faktus apie slėptuvę ir civilinę gynybą sovietmečiu. Grupes renkame mažas, todėl užtikriname tiesioginį bendravimą, galimybę čia ir dabar užduoti klausimus bei sulaukti atsakymų.

Viešai rengiamas ekskursijas su gidu rasite skiltyje Tvarkaraštis.

DĖMESIO! Dėl COVID-19 pandemijos ekskursijos su gidu organizuojamos rečiau nei įprastai. Tvarkaraštyje nesant tinkamo pasiūlymo, kviečiame užsisakyti ekskursiją privačiai arba išbandyti ekskursijas „Atrask pats“.

Privačios ekskursijos

Jeigu turite subūrę savo grupę, galime suorganizuoti privačią ekskursiją Jums patogiu metu.

 • Lietuvių, anglų, rusų kalba. Kaina suaugusiajam 12 €, nepilnamečiui arba pensininkui 8 €.

Minimali privačios ekskursijos su gidu užsakymo kaina yra 80 €.

Ekskursijos trukmė apie 1–1:15 val.

SVARBU! Dėl patalpų dydžio vienoje ekskursijoje rekomenduojame dalyvauti ne daugiau kaip 10 žmonių.
Ką daryti jei grupė didesnė? Tokiu atveju kolektyvą skaidome į dvi dalis – viena pusė su gidu keliauja į slėptuvę, kita pusė žaidžia orientacinį žaidimą aplinkiniame Naujamiesčio kvartale. Po kurio laiko grupės apsikeičia vietomis. Tokiu atveju bendra programos (ekskursija + orientacinis) trukmė yra apie 2:30 val.

Užsakant ekskursiją kartu su orientaciniu žaidimu, kaina yra 16 €/žm., minimali užsakymo suma – 160 €.

Norėdami suderinti apsilankymo laiką, skambinkite telefonu +370 684 59 818 arba užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime.


Ekskursijos „Atrask pats“

Tai ypatingas būdas pažinti slėptuvės istoriją. Apsilankymo metu visas objektas rezervuojamas tik Jums – taigi, jokių pašalinių asmenų dalyvavimo, jokio kontakto!

Atvykus į susitikimo vietą mūsų atstovas praves instruktažą, įteiks prožektorius (viskas vyksta tamsoje), o tada leisitės į savarankišką pažinimą. Klausydamiesi audiogido garso įrašo patys atidarinėsite duris, įjunginėsite įrenginius ir tyrinėsite eksponatus. Baigus savarankišką apsilankymą ir išėjus į lauką, mūsų atstovas atsakys į iškilusius klausimus.

Viešai skelbiamus ekskursijų „Atrask pats“ apsilankymo laikus rasite skiltyje Tvarkaraštis.

Jeigu tvarkaraštyje skelbiami apsilankymo laikai jums netinkami, pagal privatų užsakymą galime suorganizuoti apsilankymą bet kuriuo patogiu metu.

Privatūs apsilankymai

Ekskursijų „Atrask pats“ kaina pagal privatų užsakymą:

135
240
345
450

Šiuo metu „Atrask pats“ paslauga teikiama lietuvių ir anglų kalbomis.

Norėdami suderinti apsilankymo laiką, skambinkite telefonu +370 684 59 818 arba užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime.


Nuoma

Teikiame trumpalaikės slėptuvės nuomos paslaugą. Keletas idėjų, ką joje galima nuveikti:

 • fotosesijos ir filmavimai;
 • kino seansai (slėptuvėje yra tam pritaikyta įranga);
 • civilinės saugos, išgyvenimo ir panašūs mokymai;
 • slapti masonų ložių ir kitų klubų susirinkimai…

Nuomos sąlygos aptariamos individualiai.

Kontaktai

Ekskursijų po slėptuvę susitikimo vieta yra viešojo transporto stotelė Lelija, esanti prie Panerių g. 45 pastato.

ATVYKIMO BŪDAI:

  • Miesto autobusu Nr. 13 (Žemasis Pavilnys–Vilkpėdė). Autobusas važiuoja pro Subačiaus gatvę, Aušros Vartus, Halės turgų, Stotį ir kitas vietas. Išsami maršruto informacija ir tvarkaraštis.
  • Pėsčiomis. Slėptuvė yra Naujamiesčio rajone, santykinai netoli miesto centro. Atsisiųskite žemėlapį su pažymėtais maršrutais, vedančiais nuo pagrindinių Vilniaus lankytinų objektų: atsisiųsti.
  • Nuosavu automobiliu. Prašome atkreipti dėmesį, kad automobilių parkavimas slėptuvės prieigose dėl vietų stygiaus yra sudėtingas, todėl atvykdami automobiliu pasilikite bent 5–10 min. laiko atsargą parkavimo vietos paieškai.

info(eta)gatvesgyvos.lt

+370 684 59 818 00 919

Apie kūrėjus

„Gatvės gyvos“ – tai vienas žinomiausių ir geriausiai vertinamų ekskursijų organizatorių Vilniuje.

Nuo 2015 m. mūsų įmonė vilniečiams ir miesto svečiams pristato rečiau lankomus centro, miegamųjų bei pramoninių rajonų objektus, organizuoja ekskursijas pėsčiomis, troleibusais ir kitomis transporto priemonėmis, rengia parodas, renka istorinę medžiagą, leidžia knygas.

Dalį veiklų esame pritaikę ne tik suaugusiems, bet ir vaikams – tai kultūrinės dienos stovyklos, edukacijos ir specializuotos ekskursijos.

Plačiau apie mus: gatvesgyvos.lt