Apie slėptuvę

Šaltojo karo metais Vilniaus požemiuose buvo įrengta daugiau nei 300 civilinės gynybos slėptuvių (bunkerių), skirtų apsaugoti gyventojus nuo radiacinių, cheminių, biologinių atakų, aviacinių bombardavimų ir kitų panašių grėsmių.

Šie gelžbetoniniai statiniai buvo ne tik izoliuoti nuo išorinio pasaulio, bet ir aprūpinti išgyvenimui būtina įranga: filtruotu oru, maistu, medicinos priemonėmis, matavimo prietaisais ir net daiktais, skirtais laisvalaikiui.

Plačiau

Subyrėjus SSRS, didžioji dauguma Vilniaus slėptuvių buvo parduotos, perdarytos, nugriautos arba pasiekė avarinę būklę. Dalis slėptuvių toliau egzistuoja, tačiau yra neprieinamos visuomenei. Su tikslu išsaugoti žiupsnelį intriguojančios praėjusios epochos autentikos, VšĮ Gatvės gyvos savo lėšomis įsigijo buvusios įmonės Lietuvos automatika (sovietmečiu vadinta Vilniaus montavimo SZMA valdyba) slėptuvę Naujamiestyje.

Visus, neabejingus įdomiajai istorijai, kviečiame į ekskursijas, kurių metu pamatysite, kokiomis sąlygomis būtų tekę gyventi branduolinio karo atveju, pasimatuosite cheminės apsaugos kostiumą ir dujokaukę, savo rankomis paleisite vėdinimo įrenginius ir atidarysite kelis šimtus kilogramų sveriančias hermetiškas duris.

Ekskursijos su gidu

Mūsų profesionalūs gidai atskleis įdomiausius faktus apie slėptuvę ir civilinę gynybą sovietmečiu. Grupes renkame mažas, todėl užtikriname tiesioginį bendravimą, galimybę čia ir dabar užduoti klausimus bei sulaukti atsakymų.

Viešos ekskursijos

Įsigydami bilietą dalyvausite ekskursijoje, kurioje kviečiami dalyvauti įvairūs pavieniai asmenys. Grupės dydis ribojamas iki 10 žmonių.

Artimiausios grupinės ekskursijos su gidu:

---Karantino apribojimų metu ekskursijos su gidu vedamos tik pagal privatų užsakymą.
Slėptuvę taip pat galima lankyti be gido ekskursijų „Atrask pats“ metu.

Due to quarantine restrictions guided tours are provided only by private order.
The bunker can also be visited by "Discover-It-Yourself" tour.

Privačios ekskursijos

Jeigu turite subūrę savo grupę, galime suorganizuoti privačią ekskursiją Jums patogiu metu.

 • Užsakant privačią ekskursiją lietuvių kalba, kaina suaugusiam dalyviui yra 10 €, nepilnamečiui arba pensininkui 7 €.
 • Užsakant privačią ekskursiją užsienio kalba (anglų, rusų, ispanų, lenkų), kaina suaugusiam dalyviui yra 12 €, vaikui arba pensininkui 9 €.

Minimali privačios ekskursijos su gidu užsakymo kaina yra 60 €.

Ekskursijos trukmė apie 1–1:15 val.

SVARBU! Dėl patalpų dydžio vienoje ekskursijoje rekomenduojame dalyvauti ne daugiau kaip 12 žmoniųKą daryti jei grupė didesnė? Tokiu atveju kolektyvą skaidome į dvi dalis – viena pusė su gidu keliauja į slėptuvę, kita pusė žaidžia orientacinį žaidimą aplinkiniame Naujamiesčio kvartale. Po kurio laiko grupės apsikeičia vietomis. Tokiu atveju bendra programos (ekskursija + orientacinis) trukmė yra apie 2:30 val.

Didesnėms nei 12 asmenų grupėms orientacinis žaidimas yra nemokamas. Jeigu jūsų kolektyvas yra mažesnis nei 12 asmenų, tačiau orientacinį žaidimą po ekskursijos taip pat norite sužaisti, tai papildomai kainuos 30 €.

Norėdami suderinti apsilankymo laiką, skambinkite telefonu +370 627 00 919 arba užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime.


Ekskursijos „Atrask pats“

Tai ypatingas būdas pažinti slėptuvės istoriją. Apsilankymo metu visas objektas rezervuojamas tik Jums – taigi, jokių pašalinių asmenų dalyvavimo, jokio kontakto!

Atvykus į susitikimo vietą mūsų atstovas praves instruktažą, įteiks prožektorius (viskas vyksta tamsoje), o tada leisitės į savarankišką pažinimą. Klausydamiesi audiogido garso įrašo patys atidarinėsite duris, įjunginėsite įrenginius ir tyrinėsite eksponatus. Baigus savarankišką apsilankymą ir išėjus į lauką, mūsų atstovas atsakys į iškilusius klausimus.

Viešas tvarkaraštis

Įsigydami bilietą pasirinksite, kiek asmenų dalyvaus, kokia data ir laiku lankysitės. Nusipirkus bilietą šis 1,5 val. laikas ir visa slėptuvė bus rezervuojama tik Jums.

Artimiausios datos „Atrask pats“ apsilankymams:

2021-04-1111:00, 12:30, 14:00.LT / EN *Bilietai / Tickets
2021-04-1618:00, 19:30.LT / EN *Bilietai / Tickets
2021-04-1817:00, 18:30.LT / EN *Bilietai / Tickets
2021-04-2218:00, 19:30.LT / EN *Bilietai / Tickets
2021-04-2411:00, 12:30, 14:00, 15:30.LT / EN *Bilietai / Tickets
2021-04-2818:00, 19:30.LT / EN *Bilietai / Tickets
2021-04-3018:00, 19:30.LT / EN *Bilietai / Tickets

* Galimos abi kalbos. Pageidaujamą kalbą pasirinksite vietoje.

Privatūs apsilankymai

Jeigu turite subūrę savo 1–6 asmenų grupę ir aukščiau viešai skelbiami apsilankymo laikai Jums netinkami, galime suorganizuoti privatų „Atrask pats“ apsilankymą jums patogiu metu.

Užsakant privatų apsilankymą kainos yra tokios:

135
240
345
450
555
660

Šiuo metu „Atrask pats“ paslauga teikiama lietuvių ir anglų kalbomis.

Norėdami suderinti apsilankymo laiką, skambinkite telefonu +370 627 00 919 arba užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime.


Nuoma

Teikiame trumpalaikės slėptuvės nuomos paslaugą. Keletas idėjų, ką joje galima nuveikti:

 • fotosesijos ir filmavimai;
 • kino seansai (slėptuvėje yra tam pritaikyta įranga);
 • civilinės saugos, išgyvenimo ir panašūs mokymai;
 • slapti masonų ložių ir kitų klubų susirinkimai…

Nuomos sąlygos aptariamos individualiai.

Kontaktai

Ekskursijų po slėptuvę susitikimo vieta yra viešojo transporto stotelė Lelija, esanti prie Panerių g. 45 pastato.

ATVYKIMO BŪDAI:

  • Miesto autobusu Nr. 13 (Žemasis Pavilnys–Vilkpėdė). Autobusas važiuoja pro Subačiaus gatvę, Aušros Vartus, Halės turgų, Stotį ir kitas vietas. Išsami maršruto informacija ir tvarkaraštis.
  • Pėsčiomis. Slėptuvė yra Naujamiesčio rajone, santykinai netoli miesto centro. Atsisiųskite žemėlapį su pažymėtais maršrutais, vedančiais nuo pagrindinių Vilniaus lankytinų objektų: atsisiųsti.
  • Nuosavu automobiliu. Prašome atkreipti dėmesį, kad automobilių parkavimas slėptuvės prieigose dėl vietų stygiaus yra sudėtingas, todėl atvykdami automobiliu pasilikite bent 5–10 min. laiko atsargą parkavimo vietos paieškai.

info(eta)gatvesgyvos.lt

+370 627 00 919

Apie kūrėjus

„Gatvės gyvos“ – tai vienas žinomiausių ir geriausiai vertinamų ekskursijų organizatorių Vilniuje.

Nuo 2015 m. mūsų įmonė vilniečiams ir miesto svečiams pristato rečiau lankomus centro, miegamųjų bei pramoninių rajonų objektus, organizuoja ekskursijas pėsčiomis, troleibusais ir kitomis transporto priemonėmis, rengia parodas, renka istorinę medžiagą, leidžia knygas.

Dalį veiklų esame pritaikę ne tik suaugusiems, bet ir vaikams – tai kultūrinės dienos stovyklos, edukacijos ir specializuotos ekskursijos.

Plačiau apie mus: gatvesgyvos.lt